JAK SI SPRÁVNĚ VYBRAT VODOVÁHU

Jak zvolit správnou délku vodováhy

Pravidlo čím delší tím lepši neplatí vždy. Zatímco krátké vodováhy lépe kopíruji povrch, dlouhé se naopak, zejména při měřeni velkých ploch, lépe vyrovnávají s drobnými nerovnostmi povrchu. Pro zedníky a stavaře je ideální volbou vodováha typ STANLEY FatMax délky 1200 mm, pro betonáře pak délky 1800 mm. Pro dokončovací práce bude lepši volbou odlehčená vodováha kolejnicového profilu („I“), nebo hranolového profilu délky 600, nebo 900 mm, které jsou ideální např. pro montáže nábytku apod.

Vodováhy kombinované konstrukce

Obdélníkový průřez zajišťuje vyjímečnou odolnost a výkon. Jsou osazeny pevnými akrylátovými hranolovými libelami s frézovaným povrchem pro dosaženi nejvyšší přesnosti a jemnější a rychlejší vyrovnání bublinky v libele. Středová část libely se zvětšovacím efektem usnadňuje odečteni polohy bublinky.

Kolejnicové vodováhy

Pro vodováhy kolejnicového (“I”) profilu je charakteristická menší hmotnost a osazeni válcovými 360° libelami.

Vodováhy s nastavitelnou libelou

Otočná libela může byt nastavena v rozsahu od 0° do 90°, což umožňuje nastavení úhlu při konstrukci střech, zábradlí, drenážních trubek apod.

Magnetické vodováhy

Velmi silné magnety v základně umožňují jejich přichycení na jakýkoliv ocelový či železný předmět a jsou tak ideální při stavbě sádrokartonových profilů, instalaci strojů nebo vzduchotechniky.

Speciální vodováhy

Vodováha TORPEDO - vodováha TORPEDO STANLEY FatMax má frézovanou pracovní plochu s „V“ žlábkem, což ji umožňuje přesně přiložit na trubky a jine válcové povrchy. Je tak vhodnou vodovahou pro lešenáře, instalace poliček a běžné použití v domácnosti.